Sari la conținut

Întrebări și Răspunsuri

milsami

A întrebat pe 19.07.2011, la 13:46

salut vreau sa depun documentele la un colegiu din romania,,,dar unde sunt documentele necesare la depunere este si cererea de inscriere anexa nr1 A, vreau sa stiu daca aceasta trebuie imprimata din metodologie si completata de noi ,,sau ea se da si secompleteaza pe loc la ambasada cind depui actele!!!!???
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

dizseh

A întrebat pe 19.07.2011, la 13:08

Asa o intrebare al termiant la liceu profil umanist dar doresc ca la romania sa fac studii realiste e posibil ? doresc sa studiez economia generala
Astepta raspunsurile voastre !!!!!!!
Răspunsuri: 3 Vezi răspunsuri

alexander996

A întrebat pe 19.07.2011, la 12:54

Buna ziua daca am implinit 16 ani am nevoie da cazier undeva? Adica la depus actele?
Multumesc anticipat!!!
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

diadra123

A întrebat pe 19.07.2011, la 12:49

am depus dosarul la o univ din cluj,am fost admisa dar nu a mers la studii.anul asta pot sa mai depun inca o data la alta universitate din Ro?
Poate depune cineva in locul meu dosarul avand o procura?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

VikaB

A întrebat pe 19.07.2011, la 12:45

Va rog frumos sa-mi spuneti daca in foaia matricola e obligatoriu sa fie si media generala pentru fiecare an de liceu in parte? e deja a doua oara cind secretara face greseala in foaia matricola.Cea pe care o am acum la mina contine doar notele pe cei 3 ani de liceu pentru fiecare disciplina insa fara media generala pentru fiecare an, si notele la examenul de BAC.
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

inguta

A întrebat pe 19.07.2011, la 12:45

E advarat ce comaisia va calcula media de admitere in functie de facultate , adica daca dai al drept, va prima istoria, etc? sau dupa formula afisata in metodologie?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

inguta

A întrebat pe 19.07.2011, la 12:38

Putem bifa si cu bursa si fara bursa? am inteles ca doar o optiune e posibila..
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

inguta

A întrebat pe 19.07.2011, la 12:37

Cind avem nevoie de cazier juridic, dupa ce vom fi admisi eventual? la perfectarea vizei?
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

inguta

A întrebat pe 19.07.2011, la 12:36

spuneti-mi va rog foaia matricola nu este acelasi dosar in care sunt indicate notele pt cei trei ani de studii?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

inguta

A întrebat pe 19.07.2011, la 12:35

Spuneti-mi va rog foaia matricola nu este acelasi dosar personal in care sunt indicate notele pe cei trei ani de studiu?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

Dorinel

A întrebat pe 19.07.2011, la 12:06

cind totusi va fi data concreta de depunere a actelor, si odata cu depunerea actelor, cum noi deschidem viza? ca orice cetatean sau sunt anumite legitati ce confirma ca suntem studenti si trebuie in alt mod sa facem viza..?
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

mere_lica

A întrebat pe 19.07.2011, la 11:33

buna ziua, in ce data incepe depunerea dosarelor de studii pu ROMANIA , la ambasada din chisinau ? ms
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

dizseh

A întrebat pe 19.07.2011, la 11:18

Salut doresc sa stiu daca e ne voie de CAZIER pentru a da documentele la studii universitare in Romania deoarece in Metodologia de admitere nu este scris nimic desprea aceasta.
Primiesc raspunsuri toturor prietinilor de pe acest Sait !!!!!!!!
Răspunsuri: 5 Vezi răspunsuri

Marionela.Tirsina

A întrebat pe 19.07.2011, la 11:11

Buna..puteti sa-mi spuneti mai concret care este data pentru a depune actele la ambasada? mersi anticipat
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

sireoshka

A întrebat pe 19.07.2011, la 10:48

Buna, in foaia mea matricola, sunt notele pe anii de studii, mediile finale (kalkulate pe toti 3 ani) apoi media generala, totul normal deci. Dar nu sunt indikate notele de la bacalaureat, Pot aparea probleme oare ? Eu cred ka nu .. deoarace este doar kopia legalizata a diplomei de BAC, dar asha gindesk eu , trebuie oare sa-mi fak alta ??? :(
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

Cele mai discutate