Sari la conținut

Întrebări și Răspunsuri

Anna88

A întrebat pe 19.07.2011, la 10:27

Daca am absolvit Universitatea in R.Moldova, pot sa obtin o bursa de master in Romania?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

Ozza

A întrebat pe 19.07.2011, la 10:14

Daca am facut facultatea in Ro...pot sa depun la master...la sediile de la noi, sau tre' sa merg direct la facultate in Ro?multumesc
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

lampard

A întrebat pe 19.07.2011, la 10:06

Stie cineva la tehnica dentara admiterea se face pe baza de examen ?
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

lilik

A întrebat pe 19.07.2011, la 09:40

spuneti va rog trebuie numaidecit matricola sau se poate si cu dosar personal?si cazierul judiciar ne trebuie sau nu?
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

Alinutsa

A întrebat pe 19.07.2011, la 09:14

adeverinta medicala,punctul 2.
Denumirea institutiei de invatamin unde se prezinta adeverinta.
-Pai nu stiu unde o sa ma admita,in ce oras sau la ce colegiu
Deci,care este solutia?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

sergius

A întrebat pe 19.07.2011, la 08:59

salut,
puteti sa imi raspundeti la o intrebare: foaia matricola trebui sa contina notele anuale sau si cele semestriale ?
va multumesc
Răspunsuri: 5 Vezi răspunsuri

AnDarK

A întrebat pe 19.07.2011, la 08:26

http://www.edu.ro/index.php/articles/15476 .. daca nu sint oferite locuri nici cu bursa nici fara bursa la facultatea, pe care mi-am ales-o, este posibilitate totus sa fiu acceptat sau nu ?
Răspunsuri: 3 Vezi răspunsuri

Courtney

A întrebat pe 19.07.2011, la 08:21

Buna ziua! Sa-mi explice, va rog, cineva care cunoaste ce inseamna "termenul comisiei" privind cetatenia romana. Este termenul in care dosarul abia intra in comisie???
Multumesc.
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

lucero

A întrebat pe 19.07.2011, la 07:53

Cine poate sa-mi trimita un exemplu de foaie matricola?
Multumesc!
Răspunsuri: 3 Vezi răspunsuri

nata12

A întrebat pe 19.07.2011, la 07:49

la depunere trebuie sa avem numaidecit diploma de bacalaureat in original sau putem sa avem
doar copia ?
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

milocik

A întrebat pe 19.07.2011, la 07:16

Buna, anul trecut au fost acordate locuri suplimentare,vor fi acordate si anul acesta?!
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

Alinutsa

A întrebat pe 19.07.2011, la 07:03

Salut,am si eu o intrebare...
Mai devreme de 31 iulie precis nu se va incepe admiterea?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

cristian03_30

A întrebat pe 19.07.2011, la 07:01

Salut. Am dubla cetatenie: Republica Moldova si Română(am paşaport şi buletin Românesc). Pot sa depun documentele la ambasada Română din R.M. pentru admitere la studii cu bursă în România? intru în concurs pe bază de medie cu basarabenii?
Răspunsuri: 6 Vezi răspunsuri

lexy

A întrebat pe 19.07.2011, la 06:55

va rog mult sa ma clarificati ce este cu declaratiile din partea parintilor, cum ca ne permit sa plecam peste hotare si sa participam la concursul de admitere? sint necesare in pachetul de acte sau nu? va rog sa imi raspundeti tinind cont ca nu sint majora
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

Dorinel

A întrebat pe 19.07.2011, la 06:19

Am nevoie de un raspuns la aceasta intrebare , documnetele se depun pina pe data de 31 iulie , insa in date este indicat ca este nevoie si de pasaport , la mine durata expira in august, de aceea este nevoie de reinoire, dar acum la depunerea documentelor nu va fi greseala daca le voi depune cu pasapotul care il am acum, sau este necesar pasaportul reinoit?
Răspunsuri: 3 Vezi răspunsuri

Cele mai discutate