Sari la conținut

Întrebări și Răspunsuri

danilutza

A întrebat pe 18.07.2011, la 19:05

Deci, absolventii liceelor din Rep.Moldova care doresc sa dea dosarele la UMF Iasi( sau Cluj etc.) dar au dubla cetatenie (buletin expirat) cum procedeaza ?
Intr-un articol din metodologie scrie ca nu sunt numiti bursieri ai statului roman cei care au buletin de identitate romanesc..(dar pot opta pentru buget dar fara bursa? )
Multumesc din suflettt !!!! Astept cit mai urgent raspunsul :)
Răspunsuri: 4 Vezi răspunsuri

Anuta_draguta

A întrebat pe 18.07.2011, la 18:59

Ajutor !!! Ajutati-ma va rog mult!!!Spuneti-mi care Anexa http://www.edu.ro/index.php/articles/15476 se refera la acei care au absolvit liceul in RM si sunt chiar din Chisinau???
Răspunsuri: 4 Vezi răspunsuri

kychuk25

A întrebat pe 18.07.2011, la 18:45

cine stie alegeti raspunsul corect:
a. in al 2-lea tur, pot alege alt domeniu si alte orase
b. in al 2-lea tur, nu pot alege alt domeniu dar pot alege alte orase
c. in al 2-lea tur, nu pot skimba nici domeniu nici orasele
Răspunsuri: 3 Vezi răspunsuri

iriadna

A întrebat pe 18.07.2011, la 18:34

imi spune cineva, cam in cat timp apare lista celor admisi la studii? ms
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

lucero

A întrebat pe 18.07.2011, la 17:52

Problema e ca directorul nu stie!!!
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

MikiB

A întrebat pe 18.07.2011, la 17:43

Si admiterea e totusi de pe 31.07-08.08?
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

kychuk25

A întrebat pe 18.07.2011, la 16:59

in al 2-lea tur pot fi lokuri la buget?
Răspunsuri: 7 Vezi răspunsuri

lucero

A întrebat pe 18.07.2011, la 16:43

si totusi foaia matricola e una act pe care il cumpar si il completez sau directorul scrie notele pe o foaie simpla aA4? cine imi poate trm un exemplu ca sa scr emailul? multumesc
Răspunsuri: 3 Vezi răspunsuri

maruigres

A întrebat pe 18.07.2011, la 16:36

salutare! spunetimi va rog admiterea la rezidentiat in romania se face concomitent cu perioada de admitere a liceenilor, practic nu gasesc nimica informatie pentru rezidentiat in metodologie 2011-2012.
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

Richard

A întrebat pe 18.07.2011, la 16:06

va rog luminati-ma si pe mn cineva....eu dak vreau la medicina...asta e domeniul fundamental...si la specializare eu am voie sa scriu si medicina generala si dentara? pleeeeeaaaase dak stie cineva
Răspunsuri: 4 Vezi răspunsuri

lucero

A întrebat pe 18.07.2011, la 16:00

ce este asta foaia matricola? imi trebuie notele din a 10, 11 si a 12 scrise pe o foaie simpla de catre instiutia de invatamint sau sa fie scrise pe altfel de document? sau e de ajuns doar anexa cu mediile ? Va multumesc!
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

nata12

A întrebat pe 18.07.2011, la 15:46

buna !la depunerea actelor avem nevoie de cazier ???
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

irka

A întrebat pe 18.07.2011, la 15:27

buna,avem nevoie la depunerea actelor la consulat si de diploma originala?vreau sa depun actele si aici la Chisinau ma tem sa nu fie prea tirziu.ms mult!
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

Nadia_1

A întrebat pe 18.07.2011, la 15:12

Salutare! Puteti sa-mi spuneti va rog concret ce documente medicale, analize trebuiesc pt admiterea in Romania? multumesc anticipat.
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

verap

A întrebat pe 18.07.2011, la 15:11

daca solicit sa studiez in ro fara plata taxelor de scolarizare, cu bursa, dar sansele sa fiu admisa cu bursa anume sunt mici, ma vor transfera la studii fara bursa automat? sau nu mai am sanse nici macar in lista cu fara bursa sa fiu? merci anticipat
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

Cele mai discutate