Sari la conținut

Întrebări și Răspunsuri

vilikan

A întrebat pe 18.07.2011, la 15:01

salut prieteni! anu asta pentru facultate doar 800 de locuri se acorda basarabenilor? mersi mult!
Răspunsuri: 6 Vezi răspunsuri

Anonymous

A întrebat pe 18.07.2011, la 15:01

Nu stiti daca statul roman va aloca locuri suplimentare ca in anul precedent ?
Răspunsuri: 5 Vezi răspunsuri

Lenrock

A întrebat pe 18.07.2011, la 14:47

1.Explicati-mi ce inseamna an pregatitor, ce se are in vedere???
2.Daca ca exemplu UT Cluj ofera 1 loc cu bursa la electronica si IT , iar eu indic in cererere fara taxa,fara bursa e posibil sa treci concursul???
3. Dosarul se inainteaza pentru o singura universitate sau e posibil sa inaintez si la babes-bolyai si la ut cluj?
Răspunsuri: 7 Vezi răspunsuri

ladycristinna

A întrebat pe 18.07.2011, la 14:21

LUME !!!!!!
a aparut Metodologia finala cu lista de locuri

http://www.edu.ro/index.php/articles/15476
Răspunsuri: 3 Vezi răspunsuri

ilona

A întrebat pe 18.07.2011, la 14:15

va rog frumos sa-mi spuna cineva cind incepe admiterea la ambasada din Chisinau...stau pe griji.....
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

natalita_525

A întrebat pe 18.07.2011, la 14:11

la consulat trebuie de scris doar orasele sau si universitatile din ele si specialitatile?
Răspunsuri: 3 Vezi răspunsuri

inguta

A întrebat pe 18.07.2011, la 13:45

Putem aplica pentru un domeniu si 3 specialitati diferite la 3 universitati diferite, sau aceiasi specializare la 3 universitati? cum e?
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

liviu2011

A întrebat pe 18.07.2011, la 13:42

am o intrebare se poate de dat un dosar la chisinau si mai apoi la balti de ce intreb pentru ca vreau sa dau in 2 domenii???Ms anticipat
Răspunsuri: 4 Vezi răspunsuri

liviu2011

A întrebat pe 18.07.2011, la 13:41

as dori sa intreb,eu vreau sa dau document la drept si medicina dar aceste facultati se afla in institutii diferite,pot sa scriu pe cerere si dreptul si medicina acolo unde se cere domeniul????ms anticipat
Răspunsuri: 3 Vezi răspunsuri

Courtney

A întrebat pe 18.07.2011, la 13:33

Buna ziua! Sa-mi explice, va rog, cineva care cunoaste ce inseamna "termenul comisiei" privind cetatenia romana. Este termenul in care dosarul abia intra in comisie???
Multumesc.
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

cris22

A întrebat pe 18.07.2011, la 13:17

a aparut metodologia!!!!! cautati pe edu.ro
Răspunsuri: 3 Vezi răspunsuri

liviu2011

A întrebat pe 18.07.2011, la 13:11

buna ziua,am si eu o intrebare in cererea de inscriere se cere 3 orase de mentionat cu 3 universitati,dar eu vreau sa dau in 3 orase si la 6 universitati,ce sa fac sa mai scriu o cerere nu sete nimic daca voi mai avea inca un dosar,sau poate se poate de scris totul pe o cerere?????ms anticipat
Răspunsuri: 3 Vezi răspunsuri

alexander996

A întrebat pe 18.07.2011, la 11:45

Salut, am si eu o intrebare. In lista cu acte pentru admiterea in Romania pentru studiile preuniversitare scrie asa:
Adeverinta medicala tip care sa permita accesul in colectivitate (copie) - legalizata /copie autentificata de unitatea de invatamint.
Acum intrebarea mea. Ce trebuie sa fac:Doar copie legalizata la notar sau mai trebuie o copie (de care) si cum asta:autentificata de unitatea de invatamint??????
Multumesc anticipatt!!!!!!!!!
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

VikaB

A întrebat pe 18.07.2011, la 11:39

Salut,as dori sa concretizez de pe ce data incepe admiterea in Romania,am fost azi la consulat la Balti si mi-a spus un angajat ca incepind cu 30 iulie,asta in cazul in care la unele posturi tv s-a anuntat ca de pe 21 iulie.
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

tedy

A întrebat pe 18.07.2011, la 10:50

salut , imi cer scuze pt deranj ,vreau sa va intreb pt admitere la studii universitare nu avem nevoie de certificat sida si de confirmare , doar de actele care sunt precizate in anexa 2 documentele necesare pt studii .Mersi
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

Cele mai discutate