Sari la conținut

Întrebări și Răspunsuri

adaiulica

A întrebat pe 11.07.2011, la 19:18

Salut....am si eu o intrebare.....daca am media de bac 8.25 iar pe 3 ani de liceu media de 9 pot sa ocup un loc in stiinte economice? ce facultate si aproximativ pentru ce universitate as putea opta sa am mai multe sanse...ms anticipat
Răspunsuri: 10 Vezi răspunsuri

Alyona

A întrebat pe 11.07.2011, la 16:59

Buna!Am si eu o intrebare:Cine stie cu ce medii au intrat la Alexandru Ioan Cuza(Iasi)-Asistenta Sociala anul trecut moldoveni?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

cepavick

A întrebat pe 11.07.2011, la 14:23

Salutare,cît de informat nu aş fi,nu am găsit o asemenea informaţie care să mă clarifice: Spre exemplu
1)dacă în primul tur nu sunt admis,iar în caz că concurez în al doilea tur(desigur,dacă acesta se va desfăşura),pot să-mi schimb opţiunile,adică domeniul fundamental şi centrele universitare?
2)dacă sunt admis în primul tur,iar în turul doi din nou concurez,şi nu-s deacord cu locul obţinut,pot alege rezultatul din primul tur?
Răspunsuri: 4 Vezi răspunsuri

mya

A întrebat pe 11.07.2011, la 10:47

Salutare!As vrea sa aplic la Facultatea Economie si relatii internationale,preferabil cursul in limba engleza.Deci am 2 intrebari...Prima:Am o medie la BAC cam mica -8,5 si o medie pe anii de liceu 9,5 exista vrio sansa sa fiu admisa cu bursa?Si daca da la ce universitati probabilitatea va fi mai mare?Si intrebarea a doua:Sunt sigura pe abilitatile mele de cunoastere a limbii engleze,insa,din cite stiu trebuie sa dau un test special,pentru competente lingvistice,dupa ce esti admis ,ce sa intimpla daca nu acumulez suficiente puncte?
Răspunsuri: 5 Vezi răspunsuri

vilikan

A întrebat pe 11.07.2011, la 10:39

zimi te rog unde pot sa vad si eu cele 14 facultati unde putem depunde actele noi basarabenii? ms mult
Răspunsuri: 3 Vezi răspunsuri

roman.v

A întrebat pe 11.07.2011, la 07:00

cind va fi adminterea in romania pentru Basarabeni ? ms anticipat
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

Lenrock

A întrebat pe 11.07.2011, la 04:48

Dupa ce am citit metoologia si anexele prezentate ma surprins un lucru..... Doar in acele 14 universitati se va face admiterea pentru studentii din RM?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

djiko777

A întrebat pe 10.07.2011, la 20:42

cand este termenul de admitere la consulatul din chisinau/..mersi anticipat
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

MikiB

A întrebat pe 10.07.2011, la 20:35

Si deci actele se pot depune in perioada 11-18 iulie da?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

adaiulica

A întrebat pe 10.07.2011, la 20:33

Fisa medicala ce tip trebue sa fie 086u sau se poate si 086e?...multumesc anticipat
Răspunsuri: 5 Vezi răspunsuri

doliana

A întrebat pe 10.07.2011, la 19:33

In cazul ca solicit acordarea cetateniei prin reintregirea familiei e valabil art. 8 pct."a" din Legea nr 21/91, adica e nevoie sa fiu casatorita 5 ani cu cetateam roman?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

vilikan

A întrebat pe 10.07.2011, la 19:29

salutare! cine poate sa-mi zica care e media cea mai slaba cu sanse de a fi admis la o facultate de exemplu din galati? multumesc mult!
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

dany

A întrebat pe 10.07.2011, la 17:37

cine ma poate ajuta, cum depun dosarul de admitere la studii in Romania, daca am dubla cetatenie?
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

fokuspokus

A întrebat pe 10.07.2011, la 17:07

Inca ceva:imi poate recomanda cineva un top trei al celor mai bune universitati din Romania in arta teatrala?..va multumesc anticipat
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

fokuspokus

A întrebat pe 10.07.2011, la 17:04

1.putem face o facultate pe baza de buget ca basarabeni..,pt ca ulterior sa facem o a doua facultatea deja fiind cetateni romani,si deci cu statut de cetateni romani putem obtine un alt loc bugetar..?
2.daca fac licenta in arte,exista posibilitatea sa fiu primita la master' la jurnalistica?
va multumesc anticipat))
Răspunsuri: 4 Vezi răspunsuri

Cele mai discutate