Sari la conținut

Întrebări și Răspunsuri

Alinutsa

A întrebat pe 18.07.2011, la 10:35

Salut, eu am descarcat metodolagia insa am niste nelamuriri.
Copie dupa pasaport/carte de indentitate al candidatului si al parintilor/tutorilor legali eliberate de autoritatile din R.Moldova.
Si nu inteleg, este nevoie de copia posaportului, a cartii de identitate sau sunt obligatorii ambele?\
Multumesc anticipat!!!
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

pitaGOREA

A întrebat pe 18.07.2011, la 09:49

Cind o sa apara listele cu numarul de locuri care se acorda pentru Republica Moldova? Si cind se incep Aplicarile?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

inguta

A întrebat pe 18.07.2011, la 08:45

Cererea de inscriere trebuie scoasa la printer sau o sa o completam acolo la consulat?
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

inguta

A întrebat pe 18.07.2011, la 08:38

E o problema daca in doasrul personal, nu sunt indicate notele de la bac? ele sun in diploma de bac..
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

Cris_e

A întrebat pe 18.07.2011, la 08:21

Ajutati-ma va rog...este posibil sa fiu admisa la medicina cu media de concurs putin mai mica de 9...adica 8,80....am sanse? Am vazut ca in 2009 au fost admisi si cu 8,35 la medicina...deci este posibil?
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

inguta

A întrebat pe 18.07.2011, la 08:00

Ce fel de mapa avem nevoie pt a pune actele in ea, cu sina , sau simpla, sau n-avem nevoie?
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

snakeice

A întrebat pe 18.07.2011, la 07:34

pe ce data se incepe admiterea elevilor in romanaia ??
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

E-A

A întrebat pe 18.07.2011, la 07:16

Buna ! Am si eu 2 intrebari : 1) xerocopiile la buletin si pasaport trebuie si ele legalizate ? 2) in cererea de inscriere in ciclul de licenta sunt stipulate 2 tipuri de burse : fara taxa de scolarizare si cu bursa sau fara taxa de scolarizare si fara bursa. Se poate de bifat ambele variante sau e strict necesar doar una ? Multumesc anticipat !
Răspunsuri: 8 Vezi răspunsuri

Georgiana

A întrebat pe 18.07.2011, la 07:02

salutare .. imi spune si mie cineva va rog frumos .. documentele de inscriere la universitate se depun la ambasada sau la consulat ? ms mult ..
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

galina92

A întrebat pe 18.07.2011, la 06:46

am o neclaritate, de ce in lista facultatilor din metodologie nu este inclusa medicina generala... nu o pot alege?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

Crys_Tyna

A întrebat pe 17.07.2011, la 23:40

Buna.imi puteti spune si mie pe ce data totusi se va incepe depunerea la ambasada Romaniei in Chisinau? ms anticipat)
Răspunsuri: 6 Vezi răspunsuri

Pan_dora

A întrebat pe 17.07.2011, la 21:57

Buna la toti,ma chinuie o intrebare...iata in metodologie in Anexa 6 sunt 14 Universitati (Domeniile de studiu de licenţă în centrele de an pregătitor începând cu anul de învăţământ 2011/2012)...numai din acestea 14 avem dreptu de a alege,sau toate universitatile din Ro ne sunt la discretie?? ms,astept rs ,vam pupat
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

PiSLa

A întrebat pe 17.07.2011, la 20:28

Daca voi avea la mina foaia matricola imi va trebui si dosarul personal ?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

IMihai

A întrebat pe 17.07.2011, la 20:26

Care este diferenta intre certificatul medical tip 086-u si cel de tip 086-e?
Răspunsuri: 3 Vezi răspunsuri

djiko777

A întrebat pe 17.07.2011, la 18:49

kind se incepe termenul de depunere a documentelor pentru admiterea in Romania la Ambasada/
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

Cele mai discutate