Sari la conținut

Întrebări și Răspunsuri

lexy

A întrebat pe 17.07.2011, la 18:40

salut, care'i treaba cu declaratiile din partea parintilor cum ca ne permit sa participam la concursul de admitere si sa plecam peste hotare? sint necesare pentru admitere sau nu? va rog sa imi raspundeti tinind cont ca am inca 17 ani, ms mult
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

iriadna

A întrebat pe 17.07.2011, la 16:12

buna, isi face cineva studiile la "bioterra' bucuresti?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

varsator

A întrebat pe 17.07.2011, la 11:56

Salutare tutror!
Am o asa intrebare, de fapt sunt mai multe. 1. Cum sa procedez in situatia mea: am scoala medie terminata acum 1 an si am continuat studiile la o universitate, facand simultan si anul I si ore de BAC, iar la finele anului am sustinut si examenele de BAC si cele de facultate. Cum sa procedez in situatia mea vizavi de fisa cu media de 3 ani de studii de liceu. La anexa de la diploma de BAC este data doar media pe 3 ani de liceu. Nu ar fi o problema sa cer notele pentru a 12-a de la universitate, dar cum sa ma clarific cu clasa a X-a si a XI-a? Caci in atestatul de studii medii este data doar o singura nota care se presupune ca e media din clasa a X-a si a XI-a? si a 2 intrebare: cum credeti am sanse reale de a fi admis la medicina dentara in Romania cu nota media de liceu (3 ani)9,62 si nota medie a examenelor de BAC e 9,75? Multumesc!
Răspunsuri: 5 Vezi răspunsuri

liviu2011

A întrebat pe 17.07.2011, la 11:48

cine stie cind se dau documentele la ambasada romaniei din Balti pentru studii universitare in Romania
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

liviu2011

A întrebat pe 17.07.2011, la 11:45

vreau sa intreb daca in oraele Iasi,Bucuresti,Cluj sansele sunt minime ,atunci in ce orase trebuie de dat documentele si daca stie cineva cum se calculeaza media de concurs de intrare ce
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

ludmila_11

A întrebat pe 17.07.2011, la 11:16

la ambasada ro din ch admiterea va fi dupa programare sau rind viu? si daca dupa programare - cum sa ne programam (internet, tel) ???
multumesc anticipat
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

lampard

A întrebat pe 17.07.2011, la 07:50

As vrea sa vorbesc cu cineva care studiaza s'au a studiat la facultatea de economie si administrarea afacerilor la Cuza. Astept rs! ms.
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

Dutza

A întrebat pe 17.07.2011, la 07:39

Am un cunoscut, are 19 ani,a terminat in 2008 scoala si nu a facut liceul ar putea sa depuna actele pentru admitere la colegiu/liceu in Romania? a incercat in Moldova la colegiu si deja a depus acum vara,dar in Romania e posibil chiar daca au trecut deja 3 ani de la absolvirea scolii?
Răspunsuri: 5 Vezi răspunsuri

inguta

A întrebat pe 17.07.2011, la 06:10

Vreau sa stiu daca nu intri din primul tur, este nevoie de un alt pachet de documente pt turul 2, sau ni se vor inapoia documentele? Cum e procedura?
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

inguta

A întrebat pe 17.07.2011, la 06:09

salut! spuneti-mi va rog, este necesara totusi testul Sida sau e suficienta forma 086e?
Răspunsuri: 7 Vezi răspunsuri

CiKs

A întrebat pe 16.07.2011, la 20:04

Buna!...o intrebarica am si eu... anexa la certificatul 086 mai trebuie si o oarecare anexa a consultatii SIDA...cineva a zis ca e nevoie si de aceasta.. ?? :S va rog un raspuns. multumesc
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

david

A întrebat pe 16.07.2011, la 18:36

Salutare! am si eu o nelamurire, cine ma poate ajuta, eu mi-am gasit pe cineva care sa ma ia in spatiu, m-am inteles acolo la ce suma sa achit, dar vreau sa stiu pe cat e valabil buletinul cu acest spatiu? ma intreb oare nu e la fel ca cu pasaportul romanesc(valabil doar 5 ani) sau poate mai putin? la moment am 23 de ani. Va Multumesc
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

ludmila_11

A întrebat pe 16.07.2011, la 17:40

cine stie, cind vor aparea listele universitatilor care ofera burse basarabenilor? si cind se incepe admiterea la ambasada din ch?! multumesc anticipat :)
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

PiSLa

A întrebat pe 16.07.2011, la 14:50

Buna. Daca am numai Dosarul Personal unde sunt notele din clasa I-IX trebuie numaidecit sa am si Foaia Matricola ???? :|
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

lampard

A întrebat pe 16.07.2011, la 14:37

As vrea sa vorbesc cu cineva care studiaza s'au a studiat la facultatea de economie si administrarea afacerilor la Cuza. Astept rs! ms.
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

Cele mai discutate