Sari la conținut

Întrebări și Răspunsuri

litty_90

A întrebat pe 29.06.2011, la 13:42

salutare. cine stie cat dureaza pana obtin buletinul de identitate romanesc?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

dima.papuga

A întrebat pe 29.06.2011, la 10:54

Salutare sunt din Republica Moldova!am media la bac de 8.00 si media pe trei ani de 9.50 cu rezultatele astea pot sa intru la buget in romania???
ms anticipat
Răspunsuri: 7 Vezi răspunsuri

snakeice

A întrebat pe 29.06.2011, la 07:47

cine poate sa imi dea un exemplu cu foia de matricula(elevi) pentru admiterea 2011 -2012, si cand are loc admiterea elevilor
Răspunsuri: 5 Vezi răspunsuri

c_olgutza

A întrebat pe 29.06.2011, la 06:50

Salut!
Stie cineva care va fi procedura de admitere la master in Romania anul acesta, cate locuri sunt repartizate, de ce acte e nevoie?
Multumesc anticipat!
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

MikiB

A întrebat pe 29.06.2011, la 06:46

Salut, imi spune si mie cineva cind se incepe admiterea la univer din Romania?
Ms moolt!
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

VikaB

A întrebat pe 28.06.2011, la 20:56

Salutare,am si eu o intrebare.La bac am luat la toate disciplinele 9 iar media generala pe liceu este de 9.25 ,am sanse sa fiu admisa la buget macar si fara bursa la UPG din Ploiesti??
Răspunsuri: 9 Vezi răspunsuri

Lenrock

A întrebat pe 28.06.2011, la 18:59

mersi deasemenea.... dar poti sa imi zici pentru burse unde trebuie sa inaintez documente?
Răspunsuri: 4 Vezi răspunsuri

Lenrock

A întrebat pe 28.06.2011, la 17:43

Salutare tuturor. Am nevoie de ajutor din partea celor care au trecut deja admiterea anul trecut sau anii precedenti. Deci intrebarea mea este urmatoarea.:Este posibil de inaintat dosarul personal undeva in Republica Moldova ca de exemplu ambasada Romaniei sau la ministerul invatamintului etc. si sa nu merg la universitatea la care doresc sa fiu admis???
Vreau sa admit la UAIC din Iasi daca conteaza asta. Multumesc anticipat. Bafta!
Răspunsuri: 5 Vezi răspunsuri

ludmila_11

A întrebat pe 28.06.2011, la 16:42

salut, am nota 8 la bac la limba romana, matematica, franceza si 10 la biologie. am sanse sa fiu admisa la universitatea de medicina din cluj sau cel putin din iasi , la facultatea medicina generala???
multumesc anticipat
Răspunsuri: 11 Vezi răspunsuri

valkyrya91

A întrebat pe 28.06.2011, la 12:19

daca am media 8 am sanse sa nu intru la facultate???
Răspunsuri: 3 Vezi răspunsuri

ConstantinCatruc

A întrebat pe 28.06.2011, la 09:18

cum credeti care sint sansele studentiolr din MD ca isi fac studiile la liceele din Romania sa intre dupa liceu la Universitate prin buget? va fi aceasta posibil?
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

ConstantinCatruc

A întrebat pe 28.06.2011, la 08:44

Salut... spuneti va rog in ce consta grupul scolar ? ce diferenta este intre liceu si acest grup scolar ?
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

Georgiana

A întrebat pe 27.06.2011, la 17:43

vreau sa stiu si eu ce examene trebuie sa sustin la admitere la universitatea de limbi straine din Bucuresti .. si daca stie cineva .. oare conteaza mult si nota de la examenul de bac si cea de pe ceilalti ani .. adica daca de ex nu am media mai mare de 9 .. as putea sa am vreo sansa sa intru la buget .. ? daca poate sa ma ajute si pe mine cineva va rog frumos sa raspundeti .. multumesc anticipat ..
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

analatinosl

A întrebat pe 27.06.2011, la 16:34


Buna dziua.Este adevarat daca te duci la Colegiu trebuie sa repeti clasa 9-a inca o data?
Răspunsuri: 4 Vezi răspunsuri

cicerone

A întrebat pe 27.06.2011, la 13:17

Eu sunt in Cluj Napoca, vrea sa stiu de ce acte am nevoie pentru a depune dosarul pentru cetatanie?
si daca pot face toate actele aici la notar, sau trebuie sa merg in R. Moldova pentru a le face ???

Multumesc!!!
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

Cele mai discutate