Sari la conținut

Întrebări și Răspunsuri

alina20

A întrebat pe 02.08.2011, la 18:46

Salut, am si eu o intrebare. Acum sunt la facultate in Ro,la buget cu bursa. Vreau sa stiu daca imi fac actele romane(buletin, pasaport etc.) as putea sa fac o facultate la buget in calitate de cetatean roman? Multumesc anticipat si bafta celor ce-si depun acum actele!!!
Răspunsuri: 4 Vezi răspunsuri

iriadna

A întrebat pe 02.08.2011, la 18:30

buna, stie cineva, in cazul ca merg sa depun pe 5-6, cand ma inscriu in lista, cu o zi inainte, sau...??
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

Creatsa

A întrebat pe 02.08.2011, la 17:46

Bună! am aplicat pt limbi moderne aplicate dar am citit in metodologie că se face o probă de aptitudini…aveți vreo idee cum,cînd și unde se face?
Răspunsuri: 3 Vezi răspunsuri

katy_921

A întrebat pe 02.08.2011, la 17:41

Cei care vor in Bucuresti si aveti intrebari de genu cum sunt caminele sau cum e viata acolo adresati-va
skype catyy_phoebe
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

anishoara1703

A întrebat pe 02.08.2011, la 16:53

Cine poate sa imi spune de unde sa fac rost de cererea de inscriere pentru studii universitare in RO?
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

Alyona

A întrebat pe 02.08.2011, la 16:11

Pot sa ma inscriu doar la o facultate, in acelasi domeniu fundamental cu specializari diferite? Ex.: Universitatea "Alexandru Ioan Cuza" Iasi, domeniul fundamental Stiinte social-politice, specializarile Psihologie, Stiinte ale comunicarii si Stiinte administrative.
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

kychuk25

A întrebat pe 02.08.2011, la 15:54

nu auzit nimeni la publika tv, s-a spus ceva despre majorarea numarului de lokuri pentru basarabeni?
Răspunsuri: 4 Vezi răspunsuri

RodicaB

A întrebat pe 02.08.2011, la 15:16

Stie cineva in cite exemplare este necesar sa am legalizate actele pentru studii universitare?eu vreau sa optez pentru aceeasi specializare in 3 institutii de invatamint,dar nu stiu daca trebuie sa prezint la consulat un singur complect de acte sau 3 ? multumesc anticipat.
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

pascaru

A întrebat pe 02.08.2011, la 15:13

pentru informatii mai rapide intrati pe chat-ul asta:
http://www.facebook.com/groups/249159458437309?ap=1
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

varsator

A întrebat pe 02.08.2011, la 15:09

Salutare! Am o intrebare - este cineva cu asa-zisul "an compensator" facut la universitate? Adica, intrat in baza atestatului de 11 clase si clasa a 12-a terminata in cadrul universitatii. Am mare nelamurire cu foaia matricola, caci la calcularea mediei pe anii de studii, cl.X-XII s-au socotit doar mediile din clasele a XI-XII, fara a lua in considerare si media de clasa a X-a. Mi s-a spusca este asa ordin de la Ministerul Educatiei si pentru cei cu anul compensator nu le trebuie media de a X-a. Insa in foaia matricola, ceruta de statul roman, e o alta situatie. Ce sa fac?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

sashio

A întrebat pe 02.08.2011, la 12:10

va fi o problema daca in foaie matricola nu sant indicate notele de la bac?
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

americangirl

A întrebat pe 02.08.2011, la 11:50

cine a depus deja,,,,spuneti-mi va rog ,,totusi are vreo importanta de unde venim,(sud,nord,centru),sau la akolo nu intreaba nimeni de unde este fiecare
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

allesika

A întrebat pe 02.08.2011, la 11:17

Cine depune la drept si in ce orase?
Răspunsuri: 6 Vezi răspunsuri

nitza17

A întrebat pe 02.08.2011, la 11:12

CIne depune la SNSPA?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

Alyona

A întrebat pe 02.08.2011, la 11:01

Cine stie la Chisinau sau facut liste deja?
Răspunsuri: 35 Vezi răspunsuri

Cele mai discutate