Sari la conținut

Întrebări și Răspunsuri

mere_lica

A întrebat pe 07.07.2011, la 13:23

buna, stie cineva , in ce cazuri se poate solicita adeverinta de autentificare a diplomei de bacalaureat, emisa de Ministerul Educatiei R. M. ???? si ce reprezinta adeverinta ? (am nevoia de adeverinta cand vr sa depun dosarul de inscreiere la facultate, prin ambasada?) mersi
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

Georgiana

A întrebat pe 07.07.2011, la 12:32

salut .. imi poate spune si mie cineva unde trebuie sa dau documentele ca sa intru la Romania ? adica daca trebuie sa le dau la ambasada este nevoie sa ma programez sau cum e procedura ? stie cineva ? multumesc mult
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

david

A întrebat pe 07.07.2011, la 10:35

Salutare!! Cine mai merge luni (11 iulie 2011) sa isi ridice certificatul de nastere de la Starea Civila Sector 1 Bucuresti?
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

FeeLGooD

A întrebat pe 07.07.2011, la 10:07

Sunt moldovean si as vrea sa invaţ întro universitate din românia , spuneţimi va rog ce documente sunt necesare pentru depunere ?!?!
Răspunsuri: 4 Vezi răspunsuri

mya

A întrebat pe 07.07.2011, la 09:55

Mda....Ce pot spune m-am incurcat cu totul...Am vazut repartizarea locurilor pe anul precedent,dar in lista domeniillor nu am vazut jurnalistica.Ma poate ajuta cineva?Nu inteleg la ce domeniu ar trebui sa aplic in cerere,daca in foaia cu repartizare lipseste cu desavirsire.
Răspunsuri: 4 Vezi răspunsuri

cebymaster

A întrebat pe 07.07.2011, la 09:07

cererea facuta de parinti care sa permita studierea in Romania trebuie facuta de un parinte sau de ambii?
la consulat inscrierea e cu programare sau fara? ms
Răspunsuri: 3 Vezi răspunsuri

Cris_e

A întrebat pe 07.07.2011, la 08:13

Spuneti-mi va rog in caz ca o sa doresc loc cu taxa....cum procedez? la fel merg la ambasada, cine stie?
Răspunsuri: 12 Vezi răspunsuri

inguta

A întrebat pe 07.07.2011, la 07:15

Care forma medicala este necesara, cea 086u sau e? pt acum in clinici se gaseste doar cea "e"? mersi.
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

Lenrock

A întrebat pe 07.07.2011, la 06:55

Dati cineva o foaie matricola in format electronic sau de undeva unde este oficial pentru admitere in romania.....
Răspunsuri: 3 Vezi răspunsuri

Lenrock

A întrebat pe 07.07.2011, la 06:54

Cred ca cea mai mare problema la admitere e foaia matricola.(Cel putin pentru mine :p ) Deci, eu am absolvit colegiul.... in foaia matricola trebuie indicata media la obiecte dintre teorie si laborator sau doar teorie??? Si ce clase trebuiesc aratate, pentru ca la rom am vazut ca si klasa a 9-a la fel trebuie.
Răspunsuri: 6 Vezi răspunsuri

danila

A întrebat pe 06.07.2011, la 21:10

Buna ziua,
Va rog sa-mi spuneti daca certificatul medical obtinut de la un medic de familie din Romania trebuie copiat si legalizat, sau se poate depune originalul ? Si o a doua intrebare - ce pagini anume trebuiesc copiate din pasaport ? Mentionez ca am absolvit liceul in Romania si am permis de sedere, deci nu am viza in pasaport.
Multumesc
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

Dima.Papuga

A întrebat pe 06.07.2011, la 19:51

sALutare!ajutatima va rog,cind trebuie moldovenii sa depuna dosarul cind se incepe,spuneti va rog frumos!!!!
Răspunsuri: 1 Vezi răspunsuri

iriadna

A întrebat pe 06.07.2011, la 18:27

buna, imi ziceti si mie va rog, la care universitati din bucuresti (pt k vreau doar in bucuresti)pot sa aplic, si daca pot sa solicit o universitate privata cu plata pt studii, adica nu am nevoie pt loc bugetar. ms anticipat
Răspunsuri: 2 Vezi răspunsuri

VikaB

A întrebat pe 06.07.2011, la 17:58

Am auzit ca pentru a admite in Rominia la universitati,e nevoie sa am o anumita suma in cont,poate cineva sa-mi imi explice mai detaliat si cam care e suma minima?
Răspunsuri: 8 Vezi răspunsuri

Alyona

A întrebat pe 06.07.2011, la 17:19

Spuneti si mie..daca nu am diploma de bacalaureat,ce pot sa aduc in locul ei ca sa vie valabil si echivalent cu diploma de bac?Deoarece imi dau dimploma de bac tarziu...
Răspunsuri: 0 Vezi răspunsuri

Cele mai discutate